ProMobily.cz
Naše zákaznická linka:
+420 777 666 323
Po - Pá 9 - 17 hod
! PRÁVÉ PROBÍHÁ AKCE NA POWERBANKY ZA NESKUTEČNÉ CENY !
Power banka Vám pomůže na cestách, při kempování, i při hraní her typu Pokemon GO. Silnější powerbanky jsou schopny Vám opakovaně plně nabít telefon, ikdyž ve Vaší blízkosti nebude zásuvka s proudem. Doporučujeme a prodáváme pouze powerbanky s vyšší kapacitou nejlépe od 20.000mAh výše.
Rady a doporučení pro výběr té správné power banky najdete na stránce dole.
519,-
Mobil může být chytrý jako rádio, ale když mu dojde šťáva, je nám tak nějak k ničemu. Řešení? Powerbanky! Nebo chcete-li česky: přenosné baterie, externí nabíječky či externí baterie. Krabičky různých tvarů a velikostí, od malých elegantních doplňků až po masivní obry, které dokáží váš mobilní telefon dobít, kdekoliv - aniž byste byli zrovna u elektrické zásuvky. Jak powerbanku vybrat a na co si dát pozor?
Powerbanka je záložní zdroj elektrické energie. Používá se zejména k nabíjení mobilních telefonů na místech mimo elektrickou síť (např. les, cyklovýlet, camp apod.). Ale samozřejmě s powerbankou bez problémů nabijete i tablet, bezdrátová sluchátka a další elektrická zařízení s vhodným konektorem.
Powerbanka se skládá z jednoho (nebo více akumulátorů) a stejnosměrného měniče.
Před použitím je třeba ji nabít a pak už stačí ji vzít s sebou na výlet a v případě potřeby z této "nastřádané" energie dobíjet váš mobilní telefon. Kolikrát (popřípadě jak moc) a jak rychle dokáže powerbanka váš mobilní telefon nabít záleží na účinnosti powerbanky (o tom více dále v článku).
Jako první zkuste zapřemýšlet, k čemu vaše powerbanka bude sloužit. Existují dvě varianty. První jsou tzv. powerbanky první pomoci. Tedy ty malé, lehké, ve stylových designech, ovšem s poměrně malou kapacitou. Je nutné počítat s tím, že vám nedobijí mobil plně. Budete se muset spokojit spíše s krátkodobým „osvěžením“ vašeho mobilního telefonu, než jej dobijete klasickou metodou – elektrická zásuvka + nabíječka. Takové power banky v naší nabídce téměř nenajdete. Zákaznící bývají z těchto "slabých" externích baterií zklamaní a to my rozhodně nechceme :-)
Druhou variantou jsou plnohodnotné powerbanky. To jsou power banky s kapacitou 5000mAh a výše. Ty jsou schopné dobít váš mobilní telefon plně, některé dokonce i několikrát. Díky jejich kapacitě je můžete využívat třeba i na tablety, nebo jiná elektronická zařízení s příslušným konektorem (MP3 přehrávače, navigace, sluchátkové zesilovače, přenosné reproduktory.. atd.). Jejich nevýhodou jsou větší rozměry a hmotnost.
Pokud váš mobilní telefon podporuje rychlonabíjení, doporučujeme pořídit si powerbanku s podporou rychlonabíjení. O této funkci se dozvíte více níže v tomto článku.
V naší nabídce najdete powerbanky s displejem i bez displeje. Ty s displejem zobrazují procento nabití powerbanky, což je poměrně praktická vychytávka. Ale samozřejmě tato funkce výkon powerbanky neovlivňuje, takže záleží spíše na vašich osobních preferencích.
S displejem | S displejem | Bez displeje |
Při výběru powerbanky se určitě podívejte na typ konektorů a počet portů, které powerbanka má. V naší nabídce najdete powerbanky na všechny možné typy konektorů: microUSB, USB, USB-C. Vybrat správný konektor je hračka (je to ten, který máte na vaší nabíječce do sítě). Pokud si ale nejste stoprocentně jistí, která powerbanka se bude hodit na váš mobilní telefon, zadejte váš typ mobilního telefonu do Google a nebo klidně napište nebo zavoletejte přímo nám a my vám rádi poradíme.
Při nákupu vaší powerbanky zohledňujte fakt, že jejich účinnost je zhruba 70%. Zkusíme to demonstrovat na příkladu. Nelekejte se trošky matematiky :-) Pokud si koupíte powerbanku s účinností 10 000 mAh a váš telefon má baterii 1 440 mAh, láká to člověka udělat jednoduchou počtení operaci. Tedy vydělit si 10 000 : 1 440, což je zhruba 7 a těšit se na to, jak si svůj mobil z plně nabité powerbanky sedmkrát nabijete. Tak to ale není. Přenosné baterie (powerbanky) utrpí při nabíjení ztráty zhruba 30 %. Takže pokud si chcete spočítat, kolikrát váš mobil bude z powerbanky nabit, počítejte zhruba se 70% uvedené kapacity.
Powerbanka, která podporuje rychlonabíjení (můžete si je vyfiltrovat v naší nabídce pomocí speciálního filtru) nabije váš mobilní telefon podstatně rychleji než obyčejná powerbanka. Abyste ale tuto funkci využili, musí i váš mobilní telefon rychlonabíjení podporovat. Jak zjistíte, že váš mobil podporuje rychlonabíjení? Abychom to zjednodušili: pokud je váš telefon vyroben zhruba od roku 2017 dál, tak je velká šance, že váš mobilní telefon rychlonabíjení podporuje. Pokud si chcete být naprosto jistí, doporučujeme do vyhledavače (google, seznam) zadat přesný typ vašeho telefonu, spolu s dotazem o rychlonabíjení (např. "xiaomi redmi note 7 rychlonabíjení"), z výsledků vyhledávání se dozvíte odpověď.
Při výběru vaší powerbanky zohledňujte také fakt rychlosti nabíjení. Ty obyčejnější nabízí obvykle výstupní dobíjecí proud 1A. Toto pomalejší nabíjení nemusí být na závadu například člověku, který jede na kemp. Ví, že nebude v blízkosti elektrického proudu, ale nevadí mu mít mobil celou noc ve stanu na externí nabíječce (powerbance). Pak jsou tu ale také zákazníci, kteří nechtějí (nebo nemůžou) čekat a rychlost nabíjení je pro ně důležitým faktorem. Pro ty pak doporučujeme volit mezi powerbankami s výstupním proudem 2A. Poslední a nejmodernější skupinou power bank jsou ty, které zvládají rychlonabíjení (viz výše). To znamená nabíjet zařízení vyšším napětím. Pro využití této funkce je ale také zapotřebí vlastnit mobilní telefon, který tuto funkci podporuje.
Powerbanky naleznete v naší nabídce zde: Powerbanky