ProMobily.cz
Naše zákaznická linka:
+420 777 666 323
Po - Pá 9 - 17 hod
Pokud hledáte ochranné tvrzené sklo pro Váš mobil značky Samsung, jste tady správně.
Teď si jen pozorně vyberte Váš typ telefonu Samsung a klikněte na něj:
Rozhodli jste se váš milovaný iPhone nenechat napospas nepřízni osudu a vybavit ho skvělým ochranným tvrzeným sklem?
Skvělé! Tleskáme vašemu rozhodnutí. Ani my bychom náš mobil bez tvrzeného skla nenechali ani minutu.
Váháte, které ochranné sklo bude pro váš iPhone nejlepší? Máme dvě dobré zprávy. Tou první je: kromě e-shopu máme i kamennou prodejnu, kde naši kluci (Jirka a Standa) osobně nalepili tisíce a tisíce skel. Přesně vědí, která skla skvěle sedí a která se hodila leda tak do koše. Na našem e-shopu www.promobily.cz najdete jenom ta ověřená a 100% spolehlivá tvrzená skla. Tedy, pokud se vám nechce zdlouhavě tápat. Prostě si jedno z naší nabídky vyberte a netrapte se tím. Chybu nemůžete udělat. Všechna skla z našeho e-shopu budou na váš mobil sedět prima.
Ta druhá dobrá zpráva je, že pokud jste "hračička" a chcete mít vždy nejvíce informací, přinášíme vám tento srozumitelný popis jednotlivých typů tvrzených skel. Článek jsme připravili ve spolupráci s našimi prodavači (ano, ti už výše zmínění Jirka a Standa). Kdyby se znalost tvrzených skel dala studovat, mají z nich oba už minimálně docenturu :-)
Jaké krycí sklo na iPhone mám vybrat?
Je lepší ochranné sklo než folie?
Jak mám nalepit ochranné sklo na iPhone?
Jak už jsme uvedli v úvodu článku. Bez obav si můžete vybrat kterékoliv ochranné sklo z naší nabídky (podle typu vašeho telefonu). Tvrzená skla jsme vybrali podle našich osobních zkušeností. Všechna skla proto budou sedět skvěle. Budou se lišit v detailech, podle technologie zpracování.
ROVNÁ TVRZENÁ SKLA NA IPHONE
Své pojmenování získala tato sklíčka logicky. Jsou zkrátka rovná. Možná si říkáte, že to u skla není nic neobvyklého, hned vám proto vysvětlíme, o čem je řeč. Jde o to, že většina moderních telefonů má zaoblené hrany displeje. Tento zaoblený design je nádherný na pohled, ale dělá trošku neplechu s ochrannými skly. Můžete proto volit mezi ochrannými sklíčky, která mají rovněž zaoblené hrany a kopírují tvar telefonu (ale o těch až za chvíli) a nebo mezi rovnými ochrannými skly. Rovná ochranná skla jakoby "končí" před zahnutím displeje. Vzniká proto mezera zhruba 2 - 5 mm od okraje displeje k hraně nalepeného skla.
Důvodem, proč se nevyrábí pouze celoplošná skla (tedy ta, která kopírují i zaoblení displeje) je, že tato rovná skla skvěle drží na displeji a perfektně reagují na dotyk.
+ Výhody rovných tvrzených skel
- snadno se lepí na displej
- skvěle drží a nesloupávají se
- perfektně reagují na dotyk
- Nevýhody rovných tvrzených skel
- vzniká mezera cca 2 - 5 mm mezi ochranným sklem a okrajem displeje
3D/5D OCHRANNÁ TVRZENÁ SKLA NA IPHONE
Pokud někde uvidíte ochranné sklo na mobil s označením 3D, 5D, FullCover nebo Infinity bude se jednat o tzv. "zahnuté sklo". Sklo bude pokrývat nejen displej, ale třeba i rámeček telefonu (pokud telefon rámeček má). Tato tvrzená skla jsou obvykle buď skutečně ze skla anebo ze speciálního tvrzeného polykarbonátu. Výhodou těch ze skla je větší odolnost proti poškrábání a výhodou těch z polykarbonátu je větší pružnost (tedy při nárazu na ostrý předmět méně často prasknou).
Skla tohoto typu se na displej lepí tenkou vrstvou silikonu. Lepí se buď pouze rámečkem (po okraji), ta skvěle vypadají (ale hůře reagují na dotyk) anebo se lepí celoplošně (FullGlue). Ta mnohem lépe reagují na dotyk, ale zase se hůře lepí. U skel, která mají lepící vrstvu pouze po obvodu rámečku se může po aplikaci objevit uprostřed displeje tzv. "olejová skvrna". Ta nemá žádnou vliv na funkčnost, ale při určitém úhlu je trošku vidět (něco jako odlesk duhy uprostřed telefonu).
+ Výhody 3D/5D tvrzených skel
- na mobilním telefonu jsou téměř neviditelná (nekazí vzhled telefonu)
- chrání celou plochu displeje
- Nevýhody 3D/5D tvrzených skel
- nedrží na displeji tak pevně jako rovná skla (což může v kombinaci s některými obaly způsobit nadzvedávání skla)
- hůře se na mobil lepí
- někdy hůře reagují na dotyk než rovná skla
JE LEPŠÍ ROVNÉ NEBO 3D/5D sklo?
Toto opravdu nejde jednoznačně říct. I u nás ve firmě máme někteří rovná ochranná skla, někteří 3D/5D tvrzená ochranná skla. Někdy je i střídáme, abychom měli osobní zkušenost a dokázali zákazníkům poradit. Ale v tomto případě neexistuje jednoznačná odpověď. Každá varianta má své pro a své proti a záleží na vás, které parametry upřednostníte. Velmi zjednodušeně bychom asi mohli říci, že rovná skla doporučujeme prakticky orientovaným lidem, kteří mají rádi vysokou funkčnost a nevadí jim drobný estetický nedostatek v podobě mezery mezi sklem a okrajem displeje. Zahnutá tvrzená skla bychom asi zase spíše doporučili lidem, kteří berou svůj mobil trošku i jako doplněk a záleží jim na tom, jak bude jejich telefon vypadat.
Malé doporučení:
Možná jste slyšeli o nové technologii, která má tento problém s ochrannými skly a zaoblenými rohy telefonů řešit, říká se jí Liquid Glass. Jde o jakousi neviditelnou vrstvu (něco jako lepidlo, či gel), která se nanese na displej, "vytvrdí" se speciálním UV světýlkem a displej pak má být chráněn. Tuto variantu prozatím opravdu nedoporučujeme. Zkoušeli jsme to a bylo to velmi špatné. Váš displej tato technologie ochrání před drobnými vlasovými škrábanci, ale před trošku tvrdším škrábnutím (například o klíče v kabelce) nebo během pádu jej neochrání. Prozatím tedy tato varianta není na úrovni, kdy bychom si ji dovolili našim zákazníkům nabízet.
Ano. Určitě ano. Folie jsou z dnešního hlediska zastaralá technologie a určitě doporučujeme volit ochranné sklo. Proč?
- sklo poskytuje vašemu telefonu větší ochranu
- ochranné sklo mnohem lépe reaguje na dotyk; ovládání je přesnější a příjemnější
- přes tvrzené sklo je lépe vidět
- sklo vydrží více (není tolik náchylné k drobným oděrkám) a nemusí se proto tak brzy měnit
- ochranné sklo se lépe lepí na displej (zvládne to i laik)
1. Vyčistěte displej vašeho mobilního telefonu vlhkým hadříkem (obvykle bývá součástí balení a je označen číslem 1). Displej čistěte opravdu důkladně a dlouho. Preciznost se vyplatí (zrnka prachu a drobné nečistoty pod ochranným sklem by zhoršovaly viditelnost a působily by nevzhledně).
2. Povrch displeje utřete suchým hadříkem (opět bývá obvykle součástí balení a bývá označen číslem 2).
3. Odlepte krycí fólii z tvrzeného skla a buďte velmi opatrní, aby se na sklo nenachytal elektrostatickým nábojem prach (proto radíme sklíčko lepit v čistém a neprašném prostředí).
4. Sklíčko pomalu přikládejte na spodní hranu skla, vycentrujte a pomalu přikládejte na displej telefonu.
5. Je třeba vytlačit všechen vzduch zpod sklíčka (tlakem), pokud by pod sklíčkem zůstala bublina, je třeba sklo velmi opatrně nadzvednout a znovu přikládat.
6. Nakonec pomocí suchého hadříku důkladně a silou vytlačujte drobné vzduchové bublinky zpod skla směrem ven.
Nebojte se, pokud některé druhy sklíček překryjí i přední fotoaparát. Po aplikaci tvrzeného skla bude čočka fotoaparátu chráněna a na kvalitu fotek nebude mít tato ochrana vliv.